Merkur Morbid a Merkur Katolík

Na základě ideového vedení K1 a K3 vycházíme se zcela novou koncepcí návrhu tématických řad stavebnice Merkur, jejichž cílem je oslovit dosud opomíjené skupiny našich bigotních ratolestí a malých sadistických úchyláčků.

Každá z těchto tematických řad obsahuje několik malých jednomodelových stavebnic, jejichž složitost se pozvolna zvyšuje. V řadě Merkur Morbid jsou to tyto modely:


Gilotina

Krásný pohyblivý model. Padající nůž vydává autentický zvuk.

gilotina gilotina
gilotina

Šibenice

Tento model rozvíjí naplno fantazii dítěte při pohledu na kývající se figurku oběšence.

šibenice šibenice

V modelové řadě Morbid dále nabízíme:

  • Elektrické křeslo (volitelně funkčí při použití součástí z Merkuru Elektro)
  • Plynová komora

V řadě Merkur Katolík nabízíme:

Ukřižování Ježíše Krista

Ježíš

Základní model, s jehož stavbou by měl každý malý katolík začít. Poměrně velká volnost v polohování těla Ježíše dává dítěti volný prostor k rozvinutí jeho tvůrčích schopností.


Růženec

Původní záměr při tvorbě tématické modelové řady Katolík počítal s tím, že tento model bude uváděn na trh jako nejjednodušší z celé řady. Při stavbě prototypu se ovšem ukázalo, že k dosažení dokonalého výsledku je třeba velice pečlivé práce s motouzem. Proto je tento model nakonec podle stupně obtížnosti hodnocen číslem 2.

růženec růženec

V modelové řadě Katolík dále nabízíme:

  • Kazatelna
  • Oltář

Svatá inkvizice

Koupí všech modelových stavebnic z obou tématických řad získáte sadu součástí, jakou obsahuje největší ze stavebnic navrhovaných v rámci této koncepce - Svatá inkvizice. Jedná se o velkou stavebnici, která umožňuje nejen stavbu všech výše uvedených modelů, ale i mnoha dalších, tak aby plně uspokojila a dále rozvíjela tvůrčí schopnosti obou z uvedených skupin dětí. Z mnoha modelů jmenujme například zpovědnici, skřipec nebo palečnici (plně funkční model). Nejnáročnějším modelem této stavebnice je hranice na pevný líh. Ta je ovšem již určena pro vyspělejší konstruktéry.

Tvůrci pevně věří, že fantazie dětí půjde mnohem dál a umožní vytvořit i mnoho dalších krásných modelů.


pozn.: Na publikovaných fotografiích jsou pouze prototypy sestavené z normální řady stavebnic Merkur. Díly v řadách Morbid a Katolík budou v tmavých odstínech šedé a hnědé s rudými skvrnami.

P15/1, K15 - prosinec 2006, naposledy aktualizováno: leden 2021