Správcem node

V lednu 2005 postoupilo občanské sdružení KlFree.net se svým signálem na doslech, a tak jsme společně s K95 a na jeho popud do tohoto sdružení vstoupili a vybudovali na našem domě přístupový bod WiFi sítě. Přirozeně z toho vyplynulo, že jsme se zároveň stali jeho hrdými správci.

Správa přístupového bodu by mohla být směle označena jako Kreténská činnost. Je to opravdu spousta zábavy. Do té doby si celá naše rodina myslela, že náš dům je určený k bydlení. Dneska už víme, že je to hlavně podstavec pod antény.

antény antény

Poutač

Abychom udělali reklamu a pro větší slávu Sdružení jsme společně s P15/1 vytvořili poutač, který jsme umístili na zeď vedoucí do ulice.

poutač poutač
antény

Ronja

Inspirován projektem Ronja a kolegy z KlFree jsem si taky jeden kousek tohoto pojítka vyrobil. Vede ke K95, který bydlí asi 400 m od nás. Tubusy jsem udělal z oblíbené odpadové KG trubky o průměru 110 mm. Původně jsem jí chtěl nechat jak byla, ale trubka je částečně průsvitná, takže vysílací tubus v noci celý žhnul jako rozpálený komínek od kamen. Proto jsem tubusy vyložil alobalem. Udělal jsem ještě pár drobných úprav oproti originálnímu projektu, o kterých jsem si myslel, že by mohly být vhodné.

Ronja
Ronja

P15/1, K15 - prosinec 2006, naposledy aktualizováno: leden 2021